TESİSLERİMİZ

Sektörde 30 yıllık tecrübe

ESRA Tekstil tamamı Kayseri O.S.B. tahsisli ve tüm altyapısı tamamlanmış, 30,303m²  arsa üzerinde kurulu, 16,160m2 kapalı alan içinde, 10,000 İğ kapasiteli Kamgarn iplik tesisidir. 

Tesis içinde Tow Koparma, Penyöz, Ring, Hazırlama, Katlama, Büküm, Volufil ve Fantezi İplik ve Büküm makinalarında üretilen çeşitli iplikler, Elyaf Boya (Tow Boyama, Bumps Boyama ve Vigüre Baskı) tesisinde Ekru’dan istenilen renklere boyanmakta veya karışımı tamamlanan iplikler, Bobin Boya, Çile Boya, Degrade Baskı kazanlarında sipariş renklerine dönüştürülmektedir.

Yaklaşık 300 çalışanı ile bu tesislerde üretilen tüm iplikler, kalite olarak dünya standartlarına uygundur ve “İplikte Kalite” olarak belirlenen Firma hedefini sürekli etkin tutmak için, TS-ISO-EN9002, ÖKO-TEX STANDART 100 normlarına uygun üretimlerin denetimi Fabrika bünyesindeki Kalite Kontrol Bölümünün Fizik ve Boyahane Laboratuarlarında yapılmaktadır.

Fabrika kapalı alanına bitişik ve içinde yönetim ofisleri, arşiv, tâli depo,  kısmi üretim, mutfak ve sosyal tesisleri barındıran 3,600m² büyüklüğünde Çok Amaçlı Bina yer almaktadır.

Ayrıca, Fabrika binası arkasında, ileriye dönük büyüme ve  gelişme için yeni bina yapımına uygun 10,300 m²  açık alan bulunmaktadır.